Jak pozbyć się biegunki u niemowlaka?

Witam potrzebuje pomocy dotyczącej niemowlęcia mamy problem z mlekiem modyfikowanym dziecko ma ciągła biegunkę był na bebilonie pepti synem,mct,nutramigenie żadnej poprawy je bardzo mało czy jest jakaś inna mieszanka która może pomoc.
KOBIETA, 24 LAT 4 miesiące temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

powinna Pani udać się z maluszkiem do pediatry.

Bardzo możliwe, że ciągła biegunka ma związek ze spożywanym mlekiem modyfikowanym. Nie napisała Pani, w jakim wieku jest dziecko. W pierwszych miesiącach życia układ pokarmowy dziecka nie jest jeszcze w pełni wykształcony, dlatego mogą towarzyszyć mu problemy trawienne.

Zmianę mleka modyfikowanego również najlepiej jest konsultować z pediatrą. Być może zaleci on dodatkowe preparaty łagodzące biegunki.

Pytania z podobnej tematyki znaleźć można pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dobrac-mleko-dla-niemowlecia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-z-tymi-problemami-z-wyproznieniem-u-niemowlecia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dobrac-odpowiednio-mleko-dla-niemowlecia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty