Co zrobić w przypadku problemów z układem pokarmowym u dziecka?

Nasz 2 miesieczny maluszek ma od dluzszego czasu problemy z bolem brzuszka i nadmiernymi gazami. Czesto wybudza sie z krzykiem ze snu preży sie zgina. przed zrobieniem kupki tez go boli brzuszek.Stolec oddaje codziennie nie jest on twardy. Karmiony jest mlekiem modyfikowanym poczatkowo byl to Bebilon a teraz jest Bebilon Profutura Próbowalismy jeszcze podawac Bebilon Pepti lecz synek niezbyt tolerowal to mleko. Podajemy mu Espumisan lecz dalej sa problemy brzuszkowe, Synek dostal tez wysypki na policzkach

Redakcja abcZdrowie

Witam, opisane przez Panią objawy świadczą o tym, że dziecko prawdopodobnie ma kolkę – częstą dolegliwość niemowląt, wynikającą najczęściej z niedojrzałości układu pokarmowego. Doraźnie może Pani stosować Espumisan, zawierający symetykon. Inne sposoby na walkę z kolką podaje nasz ekspert w odpowiedzi na pytanie internautki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-radzic-sobie-z-kolka-u-3-miesiecznego-dziecka. W przypadku jednak, gdy u dziecka pojawia się również wysypka, może to być symptom alergii pokarmowej. Pierwszym krokiem jest konsultacja z pediatrą, który po zebraniu wywiadu zaleci np. zmianę mleka modyfikowanego. Więcej o tym w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/mleko-modyfikowane. Obecnie na rynku jest szeroka gama tego typu produktów – poza mlekiem standardowym, są też mieszanki dla alergików. Niejednokrotnie zdarza się, że dziecko ma alergię na białka mleka krowie – wtedy stosuje się mieszanki na bazie soi lub mleka koziego. Niejednokrotnie potrzeba czasu, by dobrać odpowiednią do potrzeb maluszka mieszankę. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.