Co robić z tym bólem brzucha u niemowlaka?

Witam. Moja 7 miesięczna córka ma problemy z brzuszkiem jest karmiona mm bebilon pepti syneo i tylko tym mlekiem. Od tygodnia boli ją brzuszek zaczęła mniej jeść jest niespokojna ma też problem z robieniem kupy przeważnie muszę jej pomagać (wlewki syrop lactulosum czy rumianek). Nawet puszczanie gazów sprawia jej ból i bardzo brzydko pachną. Codziennie od 4 nad ranem przeży się i stęka nawet jak bąka puszcza to pręży się jak do kupy przy zatwardzeniu. Proszę o informację jak mam jej pomóc co mogę jej podać nadmienię że espumisan czy tym podobne nie działają wręcz wydaje mi się że nasilają ból brzucha. Czy to możliwe że mleko jej nie pasuje.. Rodzinny pediatra twierdzi że to nie wina mleka ale pomoc mi nie może. Znaczy zalecił espumisan.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane przez Panią objawy wskazują na nietolerancję pokarmową bądź alergię. Wspomina Pani, że dziecko ma 7 miesięcy. Kluczowe jest pytanie, czy rozszerzała już Pani dietę maleństwu. Według aktualnych wytycznych rozszerzanie diety niemowlęcia powinno nastąpić nie później niż w 26. tygodniu życia.

Jeśli w ostatnim czasie wprowadzała Pani nowe produkty żywnościowe, to jeden z nich może być przyczyną takiego samopoczucia u dziecka. Jeśli nie, to powodem może być zarówno źle dobrane mleko modyfikowane, jak i zbyt łapczywe jedzenie, podczas którego maluch połyka powietrze wraz z jedzeniem.

Jeśli problemy z brzuszkiem będą nadal się utrzymywać, proszę ponownie udać się do pediatry i porozmawiać o możliwości zmiany mleka. Proszę również pomyśleć o włączeniu do diety probiotyków.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problemy-z-brzuszkiem-u-dziecka-karmionego-piersia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moga-znaczyc-te-problemy-z-brzuszkiem-u-corki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znacza-te-problemy-z-brzuszkiem-u-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.