Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego niemowlę robi luźne stolce?

Moje 2,5 miesięczne dziecko robi bardzo luźne kupki zielono-żółte, ostatnio zdarza jej się podczas puszczania gazów wydalić troszkę kupki. Jest na mleku modyfikowanym Nan Optipro 1. Co robić by jej pomóc wydalać odpowiednią kupkę , może zmienić mleko? Proszę o pomoc.
KOBIETA, 25 LAT 12 miesięcy temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, istotne jest, czy stolcom tego rodzaju towarzyszą inne dolegliwości? Ból brzucha, wzdęcia, niepokój lub płacz związany z niestrawnością? Jeśli dziecko rozwija się prawidłowo, przybiera na wadze, to kolor kupy nie musi być symptomem niczego niepokojącego. Prawidłowa kupa niemowlaka może być żółta, musztardowa lub nawet zielona. Jeśli jednak jest rzadka i pojawia się często, to może być znak, że trzeba zmienić mleko modyfikowane. Zazwyczaj bowiem dzieci karmione mieszanką mają stolce gęstsze. Więcej na temat niemowlęcego stolca w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zielona-kupka-u-niemowlaka. Proszę pamiętać, że „nieprawidłowości” w wyglądzie stolca mogą wynikać także z przejściowej niedojrzałości układu pokarmowego. Aby wspomóc pracę małego brzuszka, można podawać probiotyk. W przypadku jeśli ten stan pojawił się po wprowadzeniu konkretnego mleka modyfikowanego, proszę skonsultować to z pediatrą – być może dziecko cierpi na nietolerancję jakiegoś składnika pokarmowego i należy rozważyć zmianę mieszanki mlekozastępczej. Pod tym adresem odnajdzie Pani sugestię naszego eksperta: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zielone-kupy-u-5-miesiecznego-dziecka. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy