Dlaczego dziecko ma takie stolce?

Witam, moja 5miesięczna córka do tej pory robiła jedną większą kupkę raz na dzień lub raz na dwa dni. Od 3-4 dni robi więcej kupek (3-4), zazwyczaj jedna wieczorem jest koloru zielonkawo-żółtego, pozostałe żółte-musztardowe. Karmię córkę piersią, kupki zawsze były bardziej płynne i nigdy wcześniej nie zdarzyła się kupka zielona. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli sytuacja będzie się utrzymywać, to niewykluczone, że taki kolor stolca u Pani dziecka oznacza nadwrażliwość na jakiś składnik pokarmowy w Pani diecie. Proszę zwrócić uwagę, czy w pieluszce nie zaobserwowała Pani śluzu lub nawet nitek krwi. Dodatkowo niewykluczone są wówczas zmiany skórne.

Jeśli jednak córka czuje się dobrze, nie doskwierają jej żadne dolegliwości ze strony układu pokarmowego (kolki, wzdęcia, zaparcia, biegunki), to jednorazowe wystąpienie kupy w kolorze zielonym nie musi być niczym niepokojącym – również może oznaczać reakcję układu pokarmowego na coś, co Pani zjadła.

Proszę dalej obserwować dziecko i w razie gdyby objawy się utrzymały, warto skonsultować się z pediatrą – zielony stolec może oznaczać infekcję wirusową lub bakteryjną. Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/zielona-kupka-u-niemowlaka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.