Dlaczego moja córka robi zielone stolce z dodatkiem śluzu?

Bebilon comfort 1 - zielona kupka Dzień dobry, mam pytanie moja córka ma ponad 3 miesiące i od początku była karmiona piersią przez niecałe 2 tygodnie dokarmialam mlekiem bebiko 1,. Potem przeszłam całkowicie na bebiko 1 ponieważ nie miałam tyle pokarmu a mala była cały czas głodna, mleko podawałam przez 3 tygodnie, z początku było dobrze, kupka była taka jak powinna i była przeważnie 2 razy dziennie, jadła co 3-4h i ładnie spala w dzień, niestety po tygodniu zaczęła mieć kolki wieczorami i dodawałam delicol ale nic nie pomagało więc położna zaleciła zmianę na mleko hipp combiotik 1. Więc tak zrobiłam karmiłam następne 3 tygodnie tym mlekiem i początkowo kolki ustały, kupka ładna. Ale po 2 tygodniach podawania jej tego mleka zaczęła wołać o mleko co 1,5h do 2h i cały czas była marudna nie chciała spać, a pod wieczór płacz i było widać że boli ja brzuszek jak przy kolkach. Dodawałam jej do mleka nawet te niemieckie kolki i czasami jej przechodziło. Kazała mi zmienić na bebilon comfort 1. Kolki ustały, piję co 3-4h i śpi ładnie w dzień i w nocy nie jest marudna. Jedyny problem to taki ze zaczęła robić zielone kupki i to by nic nie było złego ale te kupki są z dodadkiem śluzu i niekiedy są jak by pieniste. Nie męczy się przy robieniu kupki, nawet jak puszcza bączki to nic ja nie boli ale są bardzo śmierdzące i kupka też. Kazała mi podawać biogaje i espumisan ale zauważyłam że po biogaji jest jeszcze więcej tego śluzu i podaje jej acidolac baby i ten espumisan. Na początku miała jak by mniej ale teraz zauważyłam że cały czas na tak samo. Kupka jest też taka wardziej rzadka. Robi 2-3 dziennie. Pierwsza zawsze jest ciemny zieleń, druga zielono-żółta, a trzecią jak niekiedy zrobi to już jest żółta. Nie wiem czy to tak może być czy jeżeli byśmy były na zwykłym bebilon advance 1 było by lepiej z kupkami i tych kolek nie miała by. Proszę o odpowiedź...

Redakcja abcZdrowie

Witam,

sugeruję skonsultować się ponownie z pediatrą, ponieważ o ile dolegliwości w postaci zaburzeń trawienia czy słynnych już kolek jelitowych często są objawem fizjologicznym i mijają z czasem, to kolor stolca może już wskazywać na pewne zaburzenia. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zielona-kupka-u-niemowlaka.

W tej sytuacji warto wziąć pod uwagę alergię pokarmową lub nietolerancję – o ile zielony kolor stolca niemowlęcia nie musi świadczyć o niczym niepokojącym, to już obecność śluzu czy tzw. stolec pienisty, strzelający – bardzo często oznaczają właśnie alergię. Niewykluczone, że częstotliwość oddawania stolca także wskazuje na zaburzenia trawienia, gdyż zazwyczaj dzieci karmione mlekiem modyfikowanym oddają stolec raz dziennie i ma on konsystencję bardziej zwartą niż u dzieci karmionych piersią.

Być może przydatny okaże się także ten materiał, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-pokarmowa-niemowlat.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.