Jaka może być przyczyna bólu brzucha u 2-latki?
Córka ma dwa latka i od pewnego czasu mówi, że boli ją brzuszek. Nasz pediatra dał jej skierowanie na USG i podstawowe badanie moczu. Wszystkie wyniki prawidłowe. Dziecko ma apetyt, wszystko je, nie wybrzydza. Nie przybiera na wadze. Nie ma problemów z wypróżnieniem. Jaka może być tego przyczyną?

KOBIETA, 40 LAT 8 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
przyczyn dolegliwości bólowych brzucha zarówno u dorosłych, jak i dzieci jest naprawdę wiele. W związku z tym brzuszek dziecka może boleć nie tylko z powodu jednostek chorobowych czy nieodpowiedniego odżywiania, ale również ze stresu.
Jeśli wszystkie wyniki zlecone przez pediatrę nie wykazują żadnych nieprawidłowości, to jest możliwe, że dziecko odczuwa stres, który przyczynia się do bólu brzucha. Nie wspomina Pani, czy córka chodzi do żłobka lub czy w ostatnim czasie nie miała intensywnych przeżyć, które mogłyby do tego doprowadzić, a warto wziąć to pod uwagę. Inne możliwe przyczyny to infekcje pokarmowe lub choroby pasożytnicze.
Pytania poruszające podobną tematykę umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-przez-2-tygodnie-u-2-latka,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-i-wymioty-u-2-latka,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-wieczorami-u-5-latka.