Jaka może być przyczyna nawrotowego bólu brzucha u dziecka?

Co może oznaczać podwyższona kalprotektyna u 5 latkanwynikb109.Ma bóle brzucha nie codziennie,przy oddawaniu stolca lub nie związane z niczym. Trwają od 10 sekund do 10 min. W grudniu przeszła bakterie Campylobacter,wcześniej dolegliwości nie było.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Zalecenia dla pacjentów po badaniu endoskopowym

Badanie endoskopowe służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jakie są zalecenia dla pacjentów po wykonaniu tego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

podwyższona kalprotektyna u pięciolatka może wskazywać na stan zapalny w jelitach. Kalprotektyna jest białkiem, które wytwarzane jest w błonie śluzowej jelit i jego poziom może wzrosnąć w przypadku chorób zapalnych jelit, takich jak choroba Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Jednakże, podwyższony poziom kalprotektyny może wystąpić również w innych stanach, takich jak infekcje jelitowe, jak w przypadku zakażenia Campylobacter, które Pani dziecko przeszło w grudniu.

Bóle brzucha u dziecka mogą mieć różne przyczyny, w tym problemy żołądkowo-jelitowe, zakażenia, alergie pokarmowe czy stres. Warto skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi dokładne badania i zdiagnozuje przyczynę dolegliwości.

W przypadku podwyższonej kalprotektyny, lekarz może zalecić dodatkowe badania, takie jak gastroskopia lub kolonoskopia, aby dokładniej zbadać jelita i wykluczyć choroby zapalne jelit. W niektórych przypadkach podwyższona kalprotektyna może być jedynie wynikiem stanu zapalnego spowodowanego infekcją, a poziom białka może powrócić do normy w ciągu niedługiego czasu.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w tekstach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-moze-byc-przyczyna-bolu-brzucha-u-2-letniego-dziecka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wynik-kalprotektyny-w-kale-227ug-g

https://portal.abczdrowie.pl/kalprotektyna-w-kale

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty