Na czym polega badanie kalprotektyny?

Witam co pokazuje badanie- kalprotektyna -jak go wykonać z krwi czy kału co oznacza, lekarz o takim badaniu mi wspominał?Prosze o poradę

Podwyższony poziom kalprotektyny w kale świadczy o przechodzeniu leku (białych ciałek krwi) do jelita, co najczęściej oznacza stan zapalny jelit. Njaczęściej oznacza się ją w diagnostyce choroby Leśniowskiego Crohna lub wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Może być również podwyższony u chorych z celiakią, zakażeniem jelit,mukowiscydozie oraz raku jelita grubego. Pozdrawiam, i mam nadzieję, że to badanie wyjaśni przyczynę Pani problemow.