Jaka może być przyczyna tego bólu brzucha i nudności?
Witam. Od jakiegoś czasu czuję nudności. Często boli mnie brzuch i żołądek. Po jedzeniu brzuch mi puchnie i czuje ból. Mam ciągłe przelewanie w brzuchu.Przyjmuje hormony. Wyniki krwi w normie. Umówiłam się na USG. Czy to jest normalne? Jakie badania jeszcze wykonać pod kątem tych bóli?

KOBIETA, 23 LAT 7 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
objawy, które Pani opisuje nie są fizjologiczne i normalne. Ból brzucha, nudności, wzdęcia, a także przelewanie w brzuchu może wskazywać na wiele jednostek chorobowych. Konieczne jest więc wykonanie badań w celu ich wykluczenia. USG jamy brzusznej to podstawa – bardzo dobrze, że umówiła się Pani na to badanie.
W dalszej kolejności można wykonać badania krwi oraz umówić się na badania endoskopowe, takie jak gastroskopia lub kolonoskopia, ale o tym zadecyduje już lekarz. Jeśli badania nie wykażą żadnych nieprawidłowości, to możliwe, że cierpi Pani na zespół jelita drażliwego.
Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można tutaj:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-i-nudnosci,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-i-nudnosci-oraz-wzdecia-brzucha,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/goraczka-bol-brzucha-i-nudnosci.