Na co wskazują te bóle brzucha i wzdęcia?

Dzien dobry, od pewnego czasu mialam takie uczucie przeszkody w gardle i bol promieniujacy do ucha. Te objawy przeszly ale pojawily sie wzdecia, przelewanie w brzuchu, ciagle odbijanie (zwlaszcza po tlustym jedzeniu). Czasem po tlustych/mlecznych? Rzeczach doswiadczam ostrego bolu brzucha, rzadko ale jednak takze mdlosci. Co to moze byc? Z gory dziekuje za odpowiedz
KOBIETA, 21 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać na nietolerancje pokarmowe, alergie bądź schorzenia związane z układem pokarmowym. Takie dolegliwości pojawiają się na przykład w przypadku zespołu jelita drażliwego, ale mogą także mieć związek z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi.

W pierwszej kolejności warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci podstawowe badania i postawi wstępną diagnozę. Na dalszym etapie warto skorzystać z pomocy gastroenterologa oraz dietetyka.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi pytaniami z tej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odbijanie-przelewanie-w-brzuchu-i-dyskomfort-w-nadbrzuszu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odbijanie-burczenie-przelewanie-w-brzuchu-i-przelyku-wzdecia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biegunki-zaparcia-wzdecia-nadmierne-gazy-odbijanie-przelewanie-w-brzuchu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.