Co oznaczają te bóle brzucha i przelewanie treści pokarmowej?

witam , od tygodnia mam mam bole brzucha czuje przelewanie , mam nasilony refluks (lecze sie od 2 lat lekiem emanera) czuje sie oslabiona momentami jakbym miala temperature podwyzszona , mam tez dziwny posmak w ustach , lekarz zalecil zwiekszenie dawki emanery plus famogast wieczorem , biore to od 5 dni lecz poprawy brak czy to moze byc cos powaznego ? dodam ze robilam badania krwi leukocyty 10,76 przy normie 10 i podwyzszony cholesterol , badanie moczu i i reszta morfologi wyszlo dobrze .

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Opisane przez Panią objawy, jak bóle brzucha i uczucie przelewanie należy w pierwszej kolejności skonsultować z lekarzem medycyny rodzinnej. Po zrobieniu podstawowych badań, jeżeli będzie taka konieczność lekarz skieruje Panią na wizytę u specjalisty gastroenterologii.

Bóle brzucha mogą pojawić się pod wpływem wielu różnych czynników. Czasami są one wynikiem spożywanych produktów i wskazują na nietolerancję pokarmową. W takim przypadku warto bardziej szczegółowo przyjrzeć się swojemu codziennemu menu i zrezygnować z tego jedzenia, które będzie wzmagać te dolegliwości. Takie objawy mogą również świadczyć o rozwijającym się procesie chorobowym w obrębie układu trawiennego.

Jeżeli problem będzie się nasilał może być konieczne wykonanie gastroskopii oraz kolonoskopii, aby wykluczyć poważniejsze schorzenia. Jeżeli dolegliwości będą utrzymywać się przez dłuższy czas proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty. Tylko na podstawie szczegółowej diagnostyki będzie można ustalić przyczynę problemu i dobrać najlepsze sposoby leczenia.

Więcej na temat takich objawów przeczyta Pani w artykułach dostępnych w serwisie abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/bulgotanie-w-brzuchu

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów portalu na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-w-przypadku-mojego-bolu-brzucha-burczenia-i-przelewania

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biegunki-zaparcia-wzdecia-nadmierne-gazy-odbijanie-przelewanie-w-brzuchu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.