Co robić z tymi silnymi, nawrotowymi bólami brzucha?
Cały dzień mam bóle brzucha. Bez biegunki. Ustępują po oddaniu stolca lub gazów. Mocz krew USG W porządku. Nie biorę leków często jem owoce, głównie jabłka. Często mi się to zdarza. Miałam tez ostatnio stresy Co robić

KOBIETA, 43 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
przede wszystkim w pierwszej kolejności powinna Pani udać się do lekarza, najlepiej posiadającego specjalizację z gastroenterologii. Być może wskazane byłoby wykonanie badań endoskopowych, takich jak gastroskopia lub kolonoskopia. Badania te wykluczyłyby ewentualne nieprawidłowości i pomogły lekarzowi w postawieniu diagnozy.
Z pewnością stres nie jest obojętny dla Pani zdrowia i samopoczucia. Warto więc omówić swój problem również z psychologiem. Istnieje bowiem możliwość, że dolegliwości bólowe mają charakter psychosomatyczny.
Inne pytania z tej tematyki umieszczamy tutaj:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przewlekle-bole-brzucha-a-prawidlowe-wyniki-badan,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-a-prawidlowe-wyniki-badan,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-podbrzusza-i-brzucha-a-prawidlowe-wyniki-usg.