Co mam zrobić z tymi bólami brzucha?

Dzien dobry Mam 65 lat od pewnego czasu czuje po prawej stronie brzucha tak jakby mi tam lezal glaz (kamien) i czesto mam straszne bole ktore trwaja krotko, do tego bardzo bola mnie plecy. Co to moze byc? Serdecznie pozdrawiam
KOBIETA, 65 LAT 1 tygodni temu

Apteczka pierwszej pomocy

Czy wiesz jak powinna wyglądać apteczka pierwszej pomocy? Znasz wszystkie elementy, które powinny się w niej znajdować? O tym jak zaopatrzone powinny być apteczki pierwszej pomocy opowiada Artur Szymczak ? ratownik medyczny z Centrum Szkoleń Ratowniczych.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Za ból brzucha może odpowiadać szereg różnych czynników i tylko bezpośrednia konsultacja ze specjalistą umożliwi poznanie przyczyny Pani dolegliwości. W pierwszej kolejności zalecamy wizytę u lekarza medycyny rodzinnej lub internisty. Niezbędne mogą okazać się takie badania, jak morfologia krwi, badanie moczu lub usg jamy brzusznej. Na podstawie tych wyników lekarz pierwszego kontaktu będzie mógł pokierować Pani dalszym leczeniem i jeżeli będzie to konieczne – skierować na leczenie specjalistyczne. Ból brzucha po prawej stronie często wskazuje na zapalenie wyrostka robaczkowego. Czasami dolegliwości bólowe mogą pojawić się także w wyniku chorób wątroby. Warto wykluczyć także nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu pokarmowego, w tym zaburzenia pracy jelit. Pomocna w tym przypadku może okazać się wizyta u gastrologa oraz wykonanie kolonoskopii. Z pewnością nie zaszkodzi także przebadać się pod kątem ginekologicznym.

Więcej na temat bólu brzucha oraz jego możliwych przyczyn można przeczytać w artykule dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia

Zachęcamy również do przeczytania odpowiedzi ekspertów portalu na pytania dotyczące zbliżonego obszaru tematycznego:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/klujacy-bol-po-prawej-stronie-brzucha

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uciazliwy-bol-po-prawej-stronie-brzucha

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty