Co robić z tymi nagłymi parciami na stolec?

Od kilku dni mam skurcze bóle brzucha. Nagle parcie na stolec wzdęcia i gazy zwłaszcza rano. Do toalety muszę iść od razu po posiłku. W nocy wszystko ok. Badania krew mocz USG, pasożyty ok Występuje falami nasila się w trakcie okresu teraz stolec normalny jak zwykle codziennie i co drugi dzień Potem biegunka i to samo co robic jakie leki i jaki lekarz m pomoże
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Tamowanie krwawienia za pomocą endoskopu

Endoskopia to rewolucyjna metoda - nie tylko diagnostyczna, ale również terapeutyczna. O tamowaniu krwawienia z użyciem endoskopu opowiada lek. Marcin Radkowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

zanim zastosuje Pani leki, dobrze by było poszerzyć diagnostykę w tym kierunku i znaleźć przyczynę wymienionych przez Panią objawów.

Takie dolegliwości (nagłe parcie na stolec, wzdęcia, wzmożone oddawanie gazów, uczucie niepełnego wypróżnienia, bóle brzucha, biegunki, zaparcia) występują w przypadku zespołu jelita drażliwego. Więcej na temat tej jednostki chorobowej przeczyta Pani w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego.

Proszę udać się do gastroenterologa, który zleci Pani dodatkowe badania. Być może konieczne będzie wykonanie gastroskopii bądź kolonoskopii w celach diagnostycznych.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nagle-parcie-w-odbycie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-brzucha-i-parcie-na-stolec,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czeste-i-gwaltowne-parcie-na-stolec-i-mocz-u-32-latka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty