Przeciwwskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie wykonywane na przewodzie pokarmowym. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niedobór magnezu może przyczynić się do odczuwania dolegliwości pochodzących ze strony układu pokarmowego, takich jak: dysfagia (problemy z połykaniem), skurcz przełyku, niedrożność porażenna jelit lub kolka jelitowa.

Charakterystycznymi objawami niedrożności jelit są: nudności, bóle brzucha, wymioty oraz zatrzymanie gazów i stolca. Na późniejszym etapie choroby dochodzą również wzdęcia. Symptomy te pojawiają się nagle. Więcej o niedrożności jelit przeczyta Pani tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/niedroznosc-jelita.

Podobny – napadowy charakter – ma kolka jelitowa. W przypadku jej wystąpienia chory odczuwa gwałtowne, kłujące bóle brzucha, skurcze połączone z mdłościami, wymiotami, wzdęciami i nadmierną produkcją gazów. Polecam artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/kolka-jelitowa-przyczyny-objawy-leczenie.

Podobne objawy mogą jednak dawać inne jednostki chorobowe, niekoniecznie związane z niedoborem magnezu. Jedną z nich jest zespół jelita drażliwego, w którym mogą występować zaparcia, biegunki, wzdęcia oraz bóle brzucha. Chorzy narzekają na burczenie czy przelewanie w żołądku oraz uczucie niepełnego wypróżnienia. Warto więc rozszerzyć diagnostykę.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy