Czy to może być niedrożność jelit?

Witam mam 25 lat. Od kilku miesięcy mam bóle brzucha, które po kilku dniach ustępują później znowu wracają, do tego brak apetytu, nudności, jeść nie mogę bo mam odruchy wymiotne, burczenie w brzuchu, wylądowałam 2 razy na sorze ale wyniki miałam dobre, lekarz rodzinny stwierdził że to zespół jelita drazliwego ale nudności mam cały czas. Kolonoskopie mam dopiero na marca Czy to może być niedrożność jelit?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niedrożność jelit objawia się dolegliwościami bólowymi brzucha, wymiotami, nudnościami, wzdęciami, a także brakiem stolca oraz gazów. Chory może odczuwać osłabienie i nie mieć apetytu. Do tego dochodzi spadek ciśnienia krwi, a na dalszym etapie także gorączka.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/niedroznosc-jelita.

Podczas diagnozowania niedrożności jelit dużą rolę odgrywają badania obrazowe. Jeśli więc miała Pani wykonywane USG jamy brzusznej, RTG lub tomografię komputerową i nie wykazały one żadnych nieprawidłowości, to najprawdopodobniej nie cierpi Pani na niedrożność jelit.

Wymienione przez Panią objawy mogą sygnalizować zespół jelita drażliwego, tak jak sugeruje lekarz. Proszę wykonać zaplanować kolonoskopię i być pod opieką lekarza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.