Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczy się skręt jelit?

Mam pytanie czy gdy dojdzie do skrętu jelit konieczna jest operacja czy jest jakaś inna forma leczenia?
KOBIETA, 83 LAT 4 tygodnie temu

Przeciwwskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie wykonywane na przewodzie pokarmowym. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

skręt jelit to bardzo groźne schorzenie, którego leczenie polega wyłącznie na zoperowaniu fragmentu jelita, które spowodowało niedrożność. W dodatku interwencja chirurgiczna powinna być jak najszybsza, w przeciwnym wypadku może dojść do zapalenia otrzewnej, które jest zagrożeniem dla zdrowia, a niekiedy i życia pacjenta.

Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-jelit-czyli-kolka-jelitowa.

Wskazaniem do niezwłocznego stawienia się na izbie przyjęć jest nagły, dotkliwy ból brzucha, zatrzymanie gazów i kału, wzdęcia i wymioty treścią kałową. Gdy na izbie przyjęć zostaje rozpoznany tzw. ostry brzuch, a w dalszej kolejności – niedrożność jelita, potocznie zwana skrętem kiszek, wówczas podejmowana jest błyskawiczna decyzja o zabiegu.

Więcej informacji na temat tego zabiegu w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/niedroznosc-jelita.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy