Co robić z bólem brzucha, krwawym stolcem i osłabieniem?

Witam Od paru miesięcy , bo wtedy zaczęłam obserwować mój stan zdrowia ,borykam się z przewlekłym bólem brzucha. Pierwszymi objawami , które zwróciły moja uwagę , że coś jest nie tak , była to krew w stolcu i ciągle towarzyszące mi zaparcia i uczucie niepełnego wypróżnienia . W kolejnych dniach ból stał się bardziej kłujący i zaczął promieniować w kierunku pleców. Wtedy też pojawiła się biegunka . Udałam się do lekarza wysłał mnie na badania krwi i USG , które nie wykazało żadnych problemów. Mimo , że badania wyszły prawidłowo to ból brzucha męczy mnie ciągle , nawet rano po wstaniu , zauważyłam też nadmierna potliwość u siebie , a także gazy , które mi często towarzyszą ,czasami też stolec przyjmuje formę płynną. Zaczyna mnie to już męczyć bo nie ma dnia kiedy brzuch by mnie nie bolał. Mam 19 lat , nie stosuje żadnych używek , nie palę papierosów , moje żywienie także nie uległo jakiejś większej zmianie na przestrzeni roku . Dobrze byłoby widzieć w jakim kierunku mam iść , jakie badania zrobić. Proszę o pomoc ,bo czuję się już bezsilna.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro dolegliwości towarzyszą Pani codziennie, to warto by było udać się do gastrologa oraz poszerzyć diagnostykę. Być może badanie krwi oraz USG jamy brzusznej jest niewystarczające i trzeba wykonać gastroskopię bądź kolonoskopię.

Takie objawy może dawać wiele jednostek chorobowych, a wyżej wymienione badania pozwolą je wykluczyć. Przewlekły ból brzucha może być również związany z zespołem jelita drażliwego. Wówczas pacjent odczuwa wzdęcia, nadmierne oddawanie gazów, biegunki, zaparcia, uczucie niepełnego wypróżnienia oraz wiele innych nieprzyjemnych dolegliwości. Krew w stolce może natomiast świadczyć o obecności hemoroidów.

Nasi eksperci odpowiadali już na podobne pytania innych użytkowników. Znajdzie je Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfita-krew-w-stolcu-i-bol-brzucha, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-dolu-brzucha-i-krew-w-stolcu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciemna-krew-w-stolcu-bol-brzucha-i-wzdecia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.