Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam te zaparcia i guzki okolicy odbytu?

Witam! Mam 18 lat i problem z zaparciami i uczuciem niepełnego wypróżnienia się... To trwa już jakiś rok. A także zaobserwowałam guzki i siny (ciemno fioletowy kolor) przy wejściu do odbytu, jak się wypróżniam czasem boli i też jak siedzę. I nieraz mam śluz w kale, co to może być? Proszę o pomoc....
KOBIETA, 18 LAT 3 tygodnie temu

Jak możemy zapobiegać hemoroidom?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

najprawdopodobniej cierpi Pani na żylaki odbytu (hemoroidy), nazywane również guzkami krwawniczymi. To dość powszechny problem, który dotyka wiele osób.

Na początku pojawia się dyskomfort oraz swędzenie lub pieczenie w okolicy odbytu. Z czasem chory wyczuwa guzki, z których może wydobywać się krew bądź wodnista wydzielina.

Przyczyną powstawania hemoroidów jest siedzący tryb życia, stres, brak aktywności fizycznej czy wspomniane przez Panią zaparcia. Często hemoroidom towarzyszy uczucie niepełnego wypróżnienia oraz obecność śluzu w kale.

Diagnozowaniem oraz leczeniem takich zmian zajmuje się lekarz proktolog i to właśnie do niego proszę udać się na konsultację.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani pod adresami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-hemoroidom-moga-towarzyszyc-zaparcia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powracajace-zaparcia-i-hemoroidy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaparcia-i-lekkie-krwawienie-podczas-wyprozniania-a-hemoroidy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/hemoroidy-zaparcia-a-mozliwe-nastepstwa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy