Co oznacza ten guzek przy odbycie?

Witam. Od kilku tygodni(2-3) pojawil mi sie niewielki guzek (na oko 1-2mm). Umiejscowiony jest praktycznie zaraz przy "wejsciu" można powiedzieć, że na mięśniu zwieracza. Nie krwawi, nie boli, nie ma objaw światu. Jest miekki i można go delikatnie przesunąć. Wyproznianie jest w normie, natomiast w kale nie ma krwi.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

guzki znajdujące się w okolicy odbytu to najczęściej żylaki odbytu, zwane potocznie hemoroidami. Opisany przez Pana guzek pojawił się niedawno i być może dlatego nie daje żadnych niepokojących objawów. Na późniejszym etapie może on powodować dolegliwości bólowe, swędzenie, pieczenie czy krwawienie związane z podrażnieniem podczas defekacji.

Hemoroidom często towarzyszy uczucie niepełnego wypróżnienia lub wyciek śluzu. Objawy są uciążliwe i mają tendencję do nawracania.

W pierwszej kolejności może Pan udać się do lekarza rodzinnego, który potwierdzi obecność hemoroidów lub zasugeruje inną przyczynę. Dalszym leczeniem żylaków odbytu zajmuje się natomiast lekarz proktolog.

Więcej informacji o tej dolegliwości znajdzie Pan w jednym z naszych artykułów: https://portal.abczdrowie.pl/czym-sa-hemoroidy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.