Na co wskazuje ta gulka przy odbycie?

Dzień dobry, od kilku lat przy odbycie mam taką "kulkę" co mogłoby sugerować że to hemoroidy. Nie jest ona zbytnio duża i w ogóle nie boli. Nie mam też żadnych objawów czyli pieczenie, swędzenie, czy ból. Jest ona ukrwiona ale nie boli przy wypróżnianiu. Zastanawiam się co to jest i czy to rzeczywiście hemoroidy. W jaki sposób można to usunąć? Żeby zniknęło

Redakcja abcZdrowie

Witam,

na początkowym etapie hemoroidy mogą nie dawać żadnych objawów, dlatego wiele osób nie jest świadomych, że cierpi na tę chorobę. Dopiero po jakimś czasie może pojawić się swędzenie, pieczenie okolicy odbytu bądź dolegliwości bólowe związane z żylakami odbytu.

Inne objawy sugerujące guzki krwawnicze to uczucie niepełnego wypróżnienia lub dyskomfort w okolicy odbytu. Czasem chory obserwuje obecność krwi na papierze toaletowym bądź śluz w kale.

W pierwszej kolejności warto udać się do lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby pokieruje na dalszą diagnostykę. Leczeniem żylaków odbytu zajmuje się lekarz posiadający specjalizację z proktologii bądź chirurg. Czasem bowiem, jeśli choroba jest zaawansowana, konieczne jest chirurgiczne usunięcie zmiany.

Ponadto ogromne znaczenie ma dieta bogata w błonnik oraz przyjmowanie dużej ilości płynów. Ulgę w bólu mogą przynosić kąpiele nasiadowe z wykorzystaniem ziół oraz maści i czopki na hemoroidy dostępne w aptekach.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.