Co oznacza ta gulka przy odbycie?

Kobieta 40 l w okolicach odbytu pojawiła się czerwona gulka która przy dotyku boli i troszkę jakby woda wylatuje czy to może być czyrak i czym można smarować oprócz tego w ujściu do odbytu pojawia się biała gula która przy naprężeniu się pojawia i znika czy to może być hemoroidy i takie małe białe krostki okolice odbytu pokryte są bielactwem
KOBIETA, 40 LAT 2 miesiące temu

Od czego zależy wybór metody leczenia hemoroidów?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

gulki przy odbycie bardzo często oznaczają hemoroidy, czyli żylaki odbytu. Wywoływać one mogą swędzenie, pieczenie lub niekiedy ból. Dodatkowo towarzyszyć im może krwawienie, pojawienie się wydzieliny oraz dyskomfort w okolicy odbytu.

Czyrak odbytu to bolesna zmiana wypełniona ropą. Jego pojawienie może wiązać się z wystąpieniem gorączki, ogólnym rozbiciem lub uczuciem pulsowania w miejscu powstania ropnia. Więcej o tym schorzeniu przeczyta Pani tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/czyrak-odbytu.

Z kolei białe krostki pojawiające się w obrębie odbytu mogą wskazywać na kłykciny kończyste. Przyczyną ich powstania jest wirus HPV (wirus brodawczaka ludzkiego). Grudki mogą się zlewać i powiększać swoje rozmiary. Warto więc udać się jak najszybciej do lekarza, aby zdiagnozować opisane przez Panią zmiany i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Szczegółowe informacje o kłykcinach kończystych znajdują się poniżej: https://portal.abczdrowie.pl/klykciny-konczyste.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy