Dlaczego mam teraz kłykciny kończyste?

Witam od prawie 2 miesiący mam kłykciny konczyste mam stałego partnera od 12 lat i to jest mój jedyny partner seksualny, on zapiera się że mnie nie zdradził za nim poznał mnie czyli 12 lat wstecz miał wiele partnerek seksualnych czy jest możliwość że zaraził się wtedy był tak długi czas nosicielem a ja zaraziłam się dopiero teraz? Bo raczej wątpię żeby to złapał w publicznej toalecie z którymi ma często styczność bo wyjeżdża za granicę do pracy?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

HPV ma długi okres inkubacji i jest wyjątkowo „sprytnym” wirusem. Może przez lata trwać w organizmie, nie dając żadnych objawów nosicielowi, choć ten zaraża innych. Większość infekcji mija po kilku latach od zarażenia, ale część z nich niestety nie. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/hpv.

Zatem jeżeli do zakażenia Pani partnera doszłoby kilkanaście lat temu, to niewykluczone, że po pierwszym kontakcie seksualnym z Panią, i Pani stała się bezobjawowym nosicielem wirusa HPV, który aktywował się dopiero teraz. Brodawki płciowe pojawiają się po kilku tygodniach, ale niekiedy miesiącach albo i latach (lub nigdy) po kontakcie z osobą zarażoną. Więcej o kłykcinach kończystych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/klykciny-konczyste.

Natomiast są to tylko hipotezy – nie sposób z całą pewnością ustalić czasu zakażenia, choć pytanie o wierność partnera zadaje sobie większość osób, które odkryły u siebie brodawki płciowe, będąc w stałym związku. Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej informacji o zakażeniu wirusem brodawczaka ludzkiego odnajdzie Pani w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-hpv-charakterystyka-przyczyny-profilaktyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.