Nietrzymanie gazów po elektrokoagulacji szczeliny odbytu

Jestem dwa tygodnie po elektrokoagulacji szczeliny odbytu (bez sfinkterotomii). Wszystko ładnie się goi, nie ma bólu, nie krwawi. Problem jest natomiast z nietrzymaniem gazów oraz wyciekiem treści kałowej, pomimo wcześniejszego wypróżnienia. Jest to dla mnie bardzo przykra przypadłość, zwłaszcza, że tuż po zabiegu wszystko było dobrze. Dolegliwości pojawiły się po tygodniu od operacji. Czy te dolegliwości ustąpią?

Elektrokoagulacja szczeliny odbytu nie jest standardowym zabiegiem stosowanym w leczeniu tego schorzenia. Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia zwieracza wewnętrznego odbytu. Radziłbym wykonanie USG 3D odbytu celem oceny zwieraczy i konsultację doświadczonego proktologa. Więcej informacji znajdzie Pani na naszej stronie www.melitamedical.pl