Szczelina odbytu a aktywność fizyczna

Jestem osoba aktywna fizyczne, biegam, ćwiczę .Zdiagnozowana u mnie szczelinę odbytu, która dało o sobie znać drugi raz w ciągu 1,5 roku. Jak długa powinna być przerwa w mojej aktywności fizycznej żeby szczelina uległa zagojeniu. Proktolog u którego się leczę sugerował, ze skoro poraz drugi powróciła do mnie ta krępująca dolegliwość to powinienem zastanowić się nad operacja. Czy naprawdę jestem skazany na operacje, której skutkiem ubocznym może być nawet nietrzymanie stolca.

Wysiłek fizyczny nie ma wpływu na gojenie się szczeliny odbytu. Radziłbym zasięgnąć opinii doświadczonego proktologa. Nietrzymanie stolca jest wyjątkowym powikłąniem po prawidłowym i delikatnym wykonaniu operacji szczeliny odbytu. Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie www.melitamedical.pl