Powiększenie szczeliny odbytu i zmiana wyglądu zwieracza

Witam Jakis czas temu na odbycie zrobiła mi się tak jakby szczelina. Później wydaje mi się, że się powiększyła. Odczuwałem pieczenie i dyskomfort, nie tylko przy wypróżnianiu ale również siedzeniu. Smarowałem maścią proktosedon, ale niestety niewiele pomogło. Teraz mm wrażenie, że szczelina powiekszyła się i zmieniła wygląd zwieracza (zdjęcie http://zapodaj.net/371e382e09868.jpg.html). Czym może być to spowodowane i co to może być? Czy udać się z tym do proktologa czy jakiego lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak proszę koniecznie udać się do lekarza proktologa, być może jest to szczelina odbytu.