Hemoroidy, zaparcia a możliwe następstwa

witam, chce zapytać na ile hemoroidy są niebezpieczne, od zawsze mam zaparcia, a hemoroidy pojawiły się w grudniu z obfitym krwawieniem i bólem, po maściach i czopkach było ok aż do marca, w marcu pojawiły się ale krwi było mniej, dzisiaj znów się pojawiły z odrobiną krwi i bólem, chcę więc zapytac czy jeśli ja będe je zwalczała za kazdym razem mascią to nic mi nie grozi? dodam że są to hemoroidy zewnetrzne, bo są widoczne i dość duże, dodam też że pojawiają się przed miesiączką kilka dni

Aleksander Ropielewski

Jeżeli leczenie maśćmi jest skuteczne a nawroty nie występują zbyt często to takie postępowanie jest właściwe. jeżeli jednak hemoroidy wiążą się z silnymi krwawieniami i nie ustępują po lekach dostępnych bez recepty i leczeniu dietą to sugeruję kontakt z chirurgiem, który zaproponuje skuteczniejsze metody leczenia.