Narośl na odbycie po stosunku analnym a hemoroidy

Witam! Mam problem z odbytem. Kilka minut/godzin po stosunku analnym na odbycie mam niewielka narośl, która strasznie boli,np podczas siadania. Po kilku dniach (bez smarowania jej maściami itd.) znika, jednak zaraz po kolejnym stosunku znów się pojawia-jest to dość niekomfortowe. Czy to mogą być hemoroidy? Czy mogą być one dziedziczne? Dodam że mój tato miał na nie operację. Pozdrawiam.
ponad rok temu

To zapewne nie żadna "narośl" tylko żylak odbytu (hemoroid), który podrażniony w czasie stosunku seksualnego powiększa się i daje objawy. W takim wypadku radziłby unikać drażnienia żylaka i stosować odpowiednie środki farmakologiczne w czasie, gdy żylak daje dolegliwości. Oczywiście najlepiej jeszcze celem dokładnej diagnostyki skonsultować się w tej sprawie bezpośrednio z chirurgiem ogólnym lub najlepiej proktologiem.