Czy to krwawienie ma związek z hemoroidami?

Mam hemoroidy które czasami mi się powiększają. Jskis czas temu przy biegunce dostałam bardzo mocnego krwawienia. Krew była jasno czerwona. Ta sytuacja więcej już się nie powtórzyła. Czy może to mieć związek z hemoroidami czy przyczyny należy szukać gdzie indziej

Jest wysokie prawdopodobieństwo, że krwawienie wyniknęło z naruszenia struktury żylaków odbytu, nie jest to jednak jedyna możliwa przyczyna. Warto skonsultować się z chirurgiem ogólnym.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

krwawienia z odbytu to typowy objaw hemoroidów, dlatego najprawdopodobniej owe krwawienie pojawiło się z tego powodu.

Guzki krwawnicze, nazywane inaczej hemoroidami nie zawsze dają o sobie znać. Czasem mogą być bezbolesne, innym razem powodują silne dolegliwości bólowe, pieczenie, swędzenie czy też dyskomfort. Obfite krwawienie może być związane z pęknięciem guzka. Proszę więc skontaktować się z lekarzem, który mógłby zalecić Pani odpowiednie postępowanie.

Silne krwawienie z odbytu pojawia się nie tylko z powodu hemoroidów, ale również w przypadku szczeliny odbytu czy też nowotworów. Dobrze by było to skontrolować.

Tematyka ta została poruszona w jednym z naszych artykułów, który znajdzie Pani pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/krew-z-odbytu-przyczyny-leczenie-powiklania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.