Co robić z guzkami okolicy odbytu i bólem?

Dzień dobry. Zacząłem czuć ból w okolicy odbytu. Przyjąłem się mu. I zobaczyłem duży guzek nie przy samym odbycie tylko trochę wyżej po prawej stronie. Natomiast przy samym odbycie są jakby takie małe trzy guzki bezbolesne. Gdzie się z tym udać i co to może być?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź

Guzki, które Pan zauważył mogą być guzkami krwawniczymi, nazywanymi również hemoroidami. W pierwszej kolejności można udać się do lekarza rodzinnego, aby potwierdził te przypuszczenia.

Na dalszym etapie wskazany jest kontakt z proktologiem – to lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem dolegliwości dotyczących końcowego odcinka przewodu pokarmowego.

Więcej informacji na temat hemoroidów oraz sposobów ich leczenia znaleźć można w naszym artykułach, które umieszczamy pod linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy,

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-hemoroidy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.