Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają takie zmiany okolicy odbytu?

Od jakiegoś czasu zauważyłem u się na odbycie podczas wypróżniania 2 ciemne jakby poduszki przy odbycie są miękkie i pojawiają się tylko przy oddawaniu stolca tak jakby wychodziły że środka i nie wiem co to może być boję się. Przez sytuację jaką teraz mamy ciężko dostać się do lekarza proktologa.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 2 miesiące temu

Jak możemy zapobiegać hemoroidom?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

te poduszki, jak je Pan trafnie określił, to hemoroidy, czyli struktury, które są naturalnymi strukturami naczyniowymi, położonymi w kanale odbytu. Odgrywają one ważną funkcję w organizmie – poprzez umiejętność nabrzmiewania i powiększania swej objętości, uszczelniają kanał odbytu, dzięki czemu nie dochodzi do samoistnych wypróżnień. W trakcie defekacji krew z hemoroidów odpływa, one tracą swoją objętość i dzięki temu dochodzi do wypróżnienia bez większego problemu.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy.

Gdy proces ten zostanie zaburzony, guzki krwawnicze są wypełnione krwią także podczas wydalania kału. Wówczas można mówić o chorobie hemoroidalnej, wymagającej leczenia. Można zastosować maści, kremy i czopki, których szerokie spektrum działania umożliwia pokonanie choroby, jednak kluczowe jest odnalezienie i wyeliminowanie przyczyny choroby. Często są to zaparcia, uboga w błonnik dieta czy brak aktywności fizycznej.

Być może także ten materiał okaże się przydatny, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/czy-to-na-pewno-hemoroidy-podobne-objawy-innych-chorob.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy