Co robić z intensywnym krwawieniem z odbytu?

Witam , krwawię wraz z śluzem z odbytu przy oddawaniu stolca jakoś od września . Zglasilem się do lekarza rodzinnego który po badaniu per rectum nic nie wyczuł , skierował na badanie morfologi i kału . Morfologia wyszła ok, w badaniu kału wyszla krew utajona. Następnie dostałem skierowanie do proktolog która wizytę mam w kwietniu i kolonoskopię do której jestem w trakcie umawiania gdyż są tak odległe terminy . Trochę się martwię , krwawienie jest codziennie i dosyć intensywne . pytanie co jeszcze mogę zrobić w tym temacie ?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wydaje się, że w zaistniałej sytuacji pomimo umówionej wizyty u proktologa i planowanej kolonoskopii warto podjąć wcześniejszy kontakt ze specjalistą. Szczególnie że objawy w postaci krwawienia z odbytu są codzienne i dosyć intensywne. Na pewno gdy przedstawi Pan swoje objawy oraz ich nasilenie, lekarz zaleci wcześniejsze pojawienie się w placówce. Możliwe, że także przyspieszy badanie kolonoskopowe. Niepokojące jest to, że krwawienia są codzienne, co nie tylko świadczy o toczącym się stanie chorobowym w obrębie przewodu pokarmowego, ale też z pewnością ma już wpływ na wyniki morfologii krwi. Może to w efekcie doprowadzić do silnej anemii, która w tej sytuacji na pewno nie jest pożądana.

Z tego też względu zachęcamy do pilnego skontaktowania się z lekarzem, który miał przeprowadzić planową wizytę. Jeśli jednak nie będzie dostępny, to można też udać się do innego specjalisty w dziedzinie proktologii czy gastroenterologii. Ważny jest szybki czas działania. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/krew-z-odbytu-przyczyny-leczenie-powiklania

https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-stolcu-objawy-przyczyny-badanie

https://portal.abczdrowie.pl/czym-objawiaja-sie-choroby-przewlekle-jelit

https://portal.abczdrowie.pl/anemia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.