Dlaczego moje dziecko ma takie stolce?

Dzień dobry, moja 9 mies córka, je hipp 2 combiotik, robi ciemno zielone mega smierdzace kupy, czasami niemal czarne bobki, kupilam dziś bebilon pepti jednak nie wiem czy powinnam podać, wizytę mamy dopiero 5 lutego, na buzi ma troszkę rumiane szorstkie policzki i sucha plamę pod broda. Taka kupka jest od dnia podawania mleka hipp, wcześniej jadła hipp ar i nie było problemu. Z wyborem 1 też były problemy. Nie wiem czy mam podać pepti czy czekać na wizytę, jednak martwię się czy kupy nie są takie od krwi, się naczytalam.. ☹️

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niewykluczone, że problemy trawienne niemowlęcia, objawiające się zielonym, cuchnącym stolcem, spowodowane są konkretną mieszanką mlekozastępczą, powodującą reakcję alergiczną, zresztą wskazują na to także problemy skórne niemowlęcia. W takiej sytuacji wskazana byłaby zmiana mleka modyfikowanego na inne.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/atopowe-zapalenie-skory-niemowlat.

Również alergia może objawiać się krwią w stolcu, niemniej proszę nie martwić się na wyrost. Sugerowałabym konsultacje z pediatrą jednak wcześniej niż 5 lutego – warto by lekarz zadecydował o zmianie mleka, a także o tym, czy wskazana byłaby kontrola u alergologa, czy też wystarczy tylko mleko hipoalergiczne.

Odsyłam do naszego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/zielona-kupka-u-niemowlaka.

Proszę również przeanalizować dietę dziecka – ponieważ zapewne podaje Pani już pokarmy stałe niemowlęciu, to niewykluczone, że niektóre produkty przyczyniają się do problemów trawiennych malucha (np. niektóre owoce, jaja, mleko krowie i nabiał).

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-pokarmowa-niemowlat.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.