Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego niemowlę robić zielone stolce?

Witam Syn ma 2.5miesiaca od początku je mleko modyfikowane enfamil comfort dostaje probiotyk floractin Wit d i bobotic forte Przybiera na wadze ładnie... Dziś i wczoraj zrobił 3kupy ciemno zielone średniej gęstości. Gęstość jest ok ale kolor nie za ciekawy czy martwić się czym to może być spowodowane?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 10 miesięcy temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

kolor stolca u niemowlęcia nie musi być zawsze taki sam – jednorazowe wystąpienie stolca w kolorze zielonym nie świadczy o niczym niepokojącym. Zazwyczaj można wiązać to ze zmianą w sposobie żywienia lub leczeniem wprowadzonym niemowlęciu. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-czesto-noworodek-robi-kupke.

Możliwe przyczyny zielonego koloru stolca to mleko modyfikowane fortyfikowane żelazem lub preparaty żelaza podawane dziecku w przypadku anemii, ale także probiotyki. Na pewno ważną wskazówką w tym wypadku jest zachowanie dziecka – jeżeli nie pojawiają się kolki, bóle brzucha, gorączka, niepokój lub płacz, a dziecko przybiera na wadze prawidłowo, to nie ma powodu do obaw. Proszę także zwrócić uwagę na częstotliwość wypróżniania się dziecka, a także czy poza zmianą koloru nie zmienił się np. zapach kupy. Odsyłam do naszego materiału: https://parenting.pl/zielona-kupka-niemowlaka.

Jeżeli zielone kupy będą się utrzymywać, warto skonsultować to z pediatrą – niekiedy taki kolor stolca świadczy o infekcji, problemach z mikrobiotą jelitową lub alergią czy nietolerancją pokarmową. W takiej sytuacji niezbędne jest wykonanie np. badania kału.

Być może pomocny będzie także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/czy-kupa-twojego-dziecka-jest-normalna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy