Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego 3-miesięczne niemowlę oddaje zielony stolec?

Witam, Moja 3 miesięczna córeczka robi od kilku tygodni zielonkawa kupke. Czasami żółto /zielona czasami sama zieloną. Karmiona jest sztucznym mlekiem. I teraz pytanie czy te kupki są normalne? Czasem jest nerwowa i bardzo skupia się na robieniu kupki.
KOBIETA, 28 LAT 2 miesiące temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zielony stolec, choć często budzi niepokój młodych rodziców, nie musi w rzeczywistości być oznaką problemów trawiennych niemowlęcia. Warto zwrócić uwagę, czy w kupie pojawia się śluz lub krew albo czy dziecku dokuczają kolki jelitowe. Jeśli nic poza kolorem stolca nie budzi Pani wątpliwości, prawdopodobnie nie ma Pani powodu do obaw.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/zielona-kupka-u-niemowlaka.

Natomiast różne dziwne, zdaniem dorosłych, zachowania dzieci podczas wypróżniania są zazwyczaj zupełnie naturalne. Możliwe jest zatem wypróżnianie się z trudem, zaczerwienienie świadczące o wysiłku niemowlaka czy nawet płacz.

Gdyby kolor stolca utrzymywał sią lub pojawiły się dodatkowe, niepokojące Panią, symptomy, proszę skonsultować się z pediatrą. W przypadku podejrzenia alergii na mleko modyfikowane, może zalecić zmianę mieszanki na inną.

Więcej informacji na temat kupy u niemowląt w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/jak-czesto-noworodek-robi-kupke oraz https://portal.abczdrowie.pl/czy-kupa-twojego-dziecka-jest-normalna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy