Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogą znaczyć te objawy u córki?

Witam, moja córeczka ma 2 miesiące. Ostatnio robi rzadką ciemnozieloną kupkę. jest również niespokojna. Pije sztuczne mleko . Co to może oznaczać ?
KOBIETA, 23 LAT 4 miesiące temu

Jak wzmocnić odporność dzieci?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zielony kolor kupy niemowlęcia nie świadczy o niczym niepokojącym – kupa niemowlęcia może mieć różne barwy i tylko kolor czerwony, świadczący o obecności krwi, powinien być alarmujący.

Natomiast jeżeli zielonej kupie towarzysza jakieś dolegliwości, to jest ból brzucha, niepokój czy wzdęcia, może to świadczyć o dolegliwościach trawiennych spowodowanych np. alergią – w tym wypadku na konkretne mleko czy po prostu na białka mleka krowiego – czy też ozatruciu pokarmowym.

Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zielona-kupka-u-niemowlaka.

W takim wypadku sugeruję niezwłoczny kontakt z pediatrą – po zbadaniu dziecka i zebraniu wywiadu zadecyduje o odpowiednim leczeniu, niewykluczone, że konieczna będzie także modyfikacja karmienia niemowlęcia (zmiana mleka modyfikowanego na inne, tj. HA).

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-czesto-noworodek-robi-kupke.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy