Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam zmienić mleko w tej sytuacji?

Witam mam 2 miesięczną córeczke karmiona jest mlekiem bebiko 1 confort i ciągle robi zieloną kupke co 3,4 dni i płacząc przy tym po karmieni nosząc ją do odbicia nie odbija się wręcz ulewa czy to oznaki do zmiany mlek proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 2 miesiące temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zielony stolec nie musi być niepokojącym objawem – może wskazywać na obecność żelaza w mleku modyfikowanym. Natomiast jeżeli pojawiają się dodatkowe dolegliwości w postaci kolek, ulewania, a także zaparć (dziecko karmione mlekiem modyfikowanym powinno wypróżniać się codziennie), to może to być wskazaniem do zmiany mleka na inne.

Więcej informacji na temat zielonej kupy u niemowląt w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/zielona-kupka-u-niemowlaka.

Proszę porozmawiać na ten temat z pediatrą – jeżeli od czasu wprowadzenia tego konkretnego mleka utrzymują się dolegliwości żołądkowo-jelitowe, to niewykluczone, że jest to skutek źle dobranego mleka. Być może wskazana byłaby także porada alergologa lub wprowadzenie mieszanki HR, ale o tym także powinien zadecydować pediatra.

Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-pokarmowa-u-dzieci.

Zielone stolce mogą także być świadectwem niedojrzałości układu pokarmowego malucha – wówczas wskazane byłoby podawanie także probiotyku, który wzbogaci mikrobiotę jelitową niemowlęcia, a tym samym wspomoże proces trawienia pokarmu przez dziecko.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-czesto-noworodek-robi-kupke.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy