Zielone kupy u 5-miesięcznego dziecka

Szanowni Państwo, moje dziecko (5 miesięcy) od dwóch tygodni dzień w dzień robi zielone kupy (przeważnie dwie dziennie). Poza tym pokasłuje. Byłam w dwóch przychodniach i nie ma poprawy. Osłuchowo niby dobrze...Córeczka brało smectę 2x0,5 saszetki i dicoflor 2x5 kropli - dicoflor zażywa nadal nadal. Nie wiem, co może się dziać..Proszę o pomoc. Z wyrazami szacunku, Anna R.

Witam serdecznie. Zielone kupki u noworodka czasem nie oznaczają niczego złego i nie należy się nimi przejmować, a niekiedy bywają zapowiedzią różnych dolegliwości albo chorób maluszka: alergii pokarmowej, niewłaściwego wchłaniania jelitowego, zakażenia grzybiczego, nadmiaru żelaza, zatrucia pokarmowego, infekcji. Jeśli dziecko robi zielone kupki, ale przy tym nie płacze, nie jest apatyczne, nie ma gorączki i normalnie przybiera na wadze, nie ma powodów do obaw.