Zielone i wodniste kupy u 3-miesięcznego dziecka

Witam. Moje 3-miesięczne dziecko robi zielone i wodniste kupki. Nie cały czas.Początek dnia zaczyna się od żółtych i gestawych a pożniej pojawia się śluz i kupy przybierają zabarwienie coraz bardziej zielone i są rzadsze. Zdarza się,że dwa razy na dobę pojawi się wodnista kupka z pianą. Dziecko dobrze je i nie płacze.Tylko w nocy kręci sie strasznie na kupę i mi męczy się przy tym a i tak kupe robi rano.Czy powinnam się martwić?Czy ok 8-10 kup na dobę u takiego dziecka to norma? Beata B.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie napisała Pani najważniejszej informacji - czym dziecko jest karmione. Bez niej trudno jest odpowiedzieć na zadane przez Panią pytanie. Należy ponownie zadać pytanie na orum uwzględniając tę informację.

wygląda na problemy z trawieniem, możliwie że nie toleruje laktozy, można dziecku podać Dicoflor ( bakterie przewodu pokarmowego) i Delicol ( enzym pomagający trawić mleko) powinno pomóc, poza tym jeśli pani karmi piersią to w swojej diecie wyeliminować produkty mleczne . ewentualnie inne produkty alergizujące.