Co może oznaczać takie zachowanie przy jedzeniu mleka modyfikowanego?

Witam. Co może oznaczać prężenie się przy jedzeniu mleka modyfikowanego? Dziecko ma w tej chwili prawie 3 miesiące, próbowaliśmy już kilka mlek: między innymi : Bebilon, nam total comfort, Bebiko comfort i w tej chwili HiPP Comfort, wszystkie te mekka ze względu na problemy brzuszkowe i niemożność zrobienia kupki. Przy ostatnim mleku zauważylam, że dziecko się bardzo pręży , nie może zrobić kupy, a jak już robi, to bardzo rzadką, więc nie ma zaparć, ale też przy jedzeniu się pręży, wygina, chce zjeść np 120ml, a po zjedzeniu 80 już się wygina i płacze jakby było zagazowane ? Możliwe, że to mleko, już kolejne nie pasuje ? Próbować innego? A może to alergia na białko mleka krowiego??

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak najbardziej zachowanie dziecka, które Pani opisuje może mieć związek ze spożywanym mlekiem modyfikowanym. Prężenie podczas jedzenia, wyginanie, płaczliwość oraz problemy z wypróżnieniem to jedne z typowych objawów towarzyszących nietolerancji danego mleka. Są to również symptomy tzw. kolki niemowlęcej.

Taki maluszek ma jeszcze nie do końca dojrzały układ pokarmowy, dlatego dolegliwości trawienne to dosyć częsta dolegliwość. Inną przyczyną jest alergia na białka mleka krowiego.

Najlepiej by było udać się z dzieckiem do pediatry i skonsultować z nim zachowanie dziecka. Lekarz zdecyduje o zmianie mleka. Może również zlecić dodatkowe badania.

W naszym serwisie pojawiały się już podobne pytania od zaniepokojonych rodziców. Możemy je znaleźć pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-dziecko-placze-i-nieustannie-sie-prezy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-dziecko-prezy-sie-i-wygina,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-dziecko-silnie-sie-prezy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.