Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przekarmianie dzieci

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zdecydowanie odradzam podawanie niemowlęciu siemienia lnianego – jego układ pokarmowy nie jest jeszcze przygotowany do trawienia czegokolwiek innego niż mleko. Podawanie siemienia lnianego byłoby więc przedwczesnym rozszerzaniem diety, które mogłoby spotęgować dolegliwości trawienne zamiast je niwelować.

Kolki i zaparcia to częsty problem noworodków i niemowląt – znakomita większość przypadków ma związek z niedojrzałością układu pokarmowego dziecka i powinna z czasem ustępować. W przypadku niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym zaparcia mogą być częstsze z uwagi na skład mieszanki mlekozastępczej. W takiej sytuacji jednak nie należy podejmować żadnych działań bez konsultacji z pediatrą – ten może zadecydować albo o zmianie mleka na inne, albo o dopajaniu niemowlęcia wodą w celu usprawnienia trawienia. O zaparciach u niemowląt traktuje ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/zatwardzenie-u-noworodka.

Dodatkowo może Pani wypróbować którąś z szeregu metod przeciwdziałania kolkom i zaparciom, jak np. masaż brzucha niemowlęcia i ciepłe okłady, które zmniejszą kolkę jelitową czy krople zawierające symetykon. O kolce jelitowej przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kolka-u-niemowlecia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy