Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można takie mleko podać noworodkowi?

Czy można zmieszac razem mleko modyfikowane hipp z herbatka koperkowa hipp I podać noworodkowi?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 10 miesięcy temu

Płodowy zespół ponikotynowy

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie, nie można łączyć mleka modyfikowanego z niczym innym niż przegotowana woda źródlana. Herbata koperkowa z granulatu również jest zabroniona – w swoim składzie może mieć cukier lub inne składniki niewskazane dla noworodka – proszę zwrócić uwagę na wskazania na opakowaniu produktu, jest tam podany wiek niemowlęcia, dla którego dedykowany jest napój.

Proszę również pamiętać, że zarówno niewielki rozmiar żołądka, jak i niedojrzałość układu pokarmowego noworodka są przeciwwskazaniem do podawania czegokolwiek poza pokarmem matki lub mieszanką mlekozastępczą. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/co-ile-karmic-niemowle.

Jeśli dziecku dokucza kolka jelitowa, proszę poinformować o tym pediatrę lub wypróbować takie metody jak: masaż brzucha, ciepłe okłady, ćwiczenia nóżkami niemowlęcia itd. Tutaj inne metody: https://portal.abczdrowie.pl/kolka-u-niemowlecia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy