Czy można podawać te krople dziecku ze względu na silne zaparcia?

Dzień dobry. Czy u miesięcznego niemowlaka karmionego nutramigen ze względu na silne zaparcia można dodatkowo podawać biogaje 5 kropel dziennie i sabsimplex do każdego jedzienia ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

BioGaia to preparat probiotyczny, który można stosować u niemowląt od pierwszych dni życia, zatem nie ma przeciwwskazań do podawania go Pani dziecku. Z pewnością probiotyk wpłynie pozytywnie na stan jelit, może także zmniejszyć problemy trawienne.

Z kolei Sab Simplex to lek przeciw wzdęciom, nazywanym u niemowląt kolkami jelitowymi. Substancją aktywną jest simeticon, obecny we wszystkich tego typu produktach dostępnych w Polsce i dedykowanych niemowlętom z problemami kolek. Więcej na temat kolek niemowlęcych pod tym adresem:https://portal.abczdrowie.pl/kolka-u-niemowlecia.

Nie jest to jednak lek przeciwdziałający zaparciom, zatem jeżeli niemowlęciu nie doskwierają kolki jelitowe, to nie ma potrzeby podawania Sab Simplex. Proszę pamiętać, że lek ten podaje się doraźnie – gdy zachodzi taka potrzeba, a nie profilaktycznie, tak jak np. probiotyki.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/zatwardzenie-u-noworodka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.