Ból głowy i oczu

Mam pytanie - choć właściwie nie wiem, czy do okulisty, czy do neurologa. Już drugi dzień z rzędu ostry promień światła podrażnił mi lewe oko i mam ostry ból głowy i oczu. W polu widzenia pojawia się mieniące kółko, które stopniowo rozszerza się i w końcu znika. Za to w ciągu kilkunastu-kilkudziesięciu minut dopada mnie potworny ból głowy i oczu. Dokładnie jest to ból prawej strony głowy - boli mnie też prawe oko, okolice ucha, mam nudności. Coś jak migrena - ale w połowie głowy. Biorę wtedy przeciwbólowy i idę spać - nie jestem bowiem w stanie normalnie funkcjonować - tak źle się czuję. Czy to normalne, że pojawia się nagle taki ból głowy i oczu? czy może jednak wybrać się do jakiegoś specjalisty? Nadmienię, że choruję na Charcot-Marie-Tooth 1A, ale choroba ta nie powinna atakować innych nerwów poza obwodowymi rąk i nóg. W lutym miałam robiony rezonans głowy, który nie wykazał żadnych zmian demielinizacyjnych.

Witam! Opisywane dolegliwości mogą sugerować migrenowe bóle głowy. Na podstawie opisu można przypuszczać, że opisywane objawy wzrokowe przypominają tzw. aurę, natomiast charakter bólu (jednostronny, obejmujący okolicę skroniową) jest dość typowy dla migreny. W różnicowaniu należy uwzględnić inne rodzaje bólów głowy m.in. klasterowy ból głowy. W związku z powyższym wskazana jest konsultacja neurologiczna. Pozdrawiam serdecznie!