Dlaczego okresowo mam te bóle głowy?

Witam. Od kilku lat cierpię na silne bóle głowy które pojawiają się co jakiś czas. Najczęściej zaczyna się lekko od lewej stronę przy oku po czym przechodzi na prawe oko i potylice. Są na tyle silne , że nie pomagają żadne leki, sen itp. Potrafią zacząć się w poniedziałek o 9.00 i skończyć o 11.00 we wtorek. Mam przy tym zawroty głowy, mdłości, uczucie jakbym miał zemdleć i przyspieszony puls.. Zrobiłem badanie EEG i z opisu wynika "W okolicach ciemieniowo-potylicznych dominuje czynność alfa 9-11Hz o aplitudzie 35uV. Reakcja blokowania zachowana. Na tym tle w okolicy ciemieniowo-potylicznej lewej zarejestrowano grupy fal wolnych theta 5-6Hz. Hv i FS nie zmieniają zapisu/ symetryczne wodzenie przy stymulacji 5Hz." Dodam że ostatnio wykryli też umnie trzepotanie przedsionków. Neurolog powiedział że zapis nie jest o ok i tyle sobie z nim pogadałem.. Czy ten zapis aby napewno jest niedobry? Czy może to być związane z bólami głowy?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Opisane przez Pana objawy mogłyby świadczyć, że cierpi Pan na migrenowe bóle głowy. Przypadłość ta towarzyszy zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Migrena jest oddzielną jednostką chorobową. Cechą charakterystyczną jest występowanie napadowych bólów głowy przy częstych i równoczesnych objawach neurologicznych. Zazwyczaj jest to jednostronny, silny ból o charakterze pulsującym, często rozpoczynający się w okolicach oczu.

Istotnym jest, że przy tym bólu mogą wystąpić objawy neurologiczne, czyli: nudności, wymioty, zawroty głowy, zaburzenia mowy oraz nadwrażliwość na dźwięk i światło.

Zazwyczaj objawy trwają od kilku do 72 godzin, a największe natężenie bólu występuje w pierwszych godzinach.

Wynik badania EEG może sugerować, że przyczyną Pana dolegliwości są właśnie bóle migrenowe. Proponujemy ponowną konsultację z lekarzem neurologiem, aby wskazał odpowiednią diagnozę oraz wyznaczył sposób leczenia tego schorzenia. Należałoby pogłębić diagnostykę o takie badana jak rezonans lub tomografię, a także angiografię głowy.

W leczeniu migreny stosuje się zazwyczaj leki przeciwbólowe oraz pochodne ergotaminy. Czasami lekarz przepisuje specjalistyczne leki przeciwwymiotne.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-a-migrena

https://portal.abczdrowie.pl/produkty-spozywcze-zakazane-migrenowcom

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.