Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy udać się do lekarza? Mam okropne bóle głowy i zaburzenia widzenia

Witam, mam straszny problem. Męczą mnie bóle głowy, straszne bóle głowy, które trwają zazwyczaj kilka dni. Tym bólom towarzyszą mdłości i złe widzenie. Widzę za mgłą albo dostaję czasem takich oczopląsów, nie widzę wszystkiego, jakby mi ktoś naświetlił oczy :( Robiłam badania. EEG wyszło nieprawidłowe, jakbym była chora na padaczkę, jednak rezonans magnetyczny wykluczył padaczkę i inne choroby. Dowiedziałam się tylko, że mam malutką dziurkę poudarową w mózgu. Nie wiem co mam robić, mam malutką córeczkę a te bóle głowy dosłownie odbierają mi chęć do życia. Tak chciałabym żyć normalnie i bawić się z moją córeczką jak inne mamy. Nawet leki przeciwbólowe już nie pomagają :( Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Biorąc pod uwagę opisywane przez Panią dolegliwości oraz wyniki badań, bardzo możliwe jest, że cierpi Pani na tzw. migrenowe bóle głowy. W związku z tym powinna być Pani pod opieką neurologa w poradni. Do rozważenia jest włączenie leczenia przeciwbólowego, stosowanego w migrenowych bólach głowy.

Nieprawidłowy zapis EEG nie musi wcale świadczyć o występowaniu istotnej nieprawidłowości w mózgu. Podobnie małe ognisko niedokrwienne (poudarowe) również nie wymaga interwencji. Z wiekiem u każdego pojawiają się tego rodzaju zmiany w badaniu rezonansu. Jedynym postępowaniem jest dbanie o czynniki zwiększające ryzyko pojawiania się kolejnych ognisk niedokrwiennych, tj. utrzymywanie prawidłowych wartości ciśnienia tętniczego, glukozy i cholesterolu we krwi oraz niepalenie papierosów.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0

Leczenie migreny zależy od jej rodzaju.
Jeżeli bóle głowy występują rzadko, do kilku razy w miesiącu taką migrenę nazywa się zwykłą czyli epizodyczną a leczenie polega na przerwaniu bólu głowy czyli leczeniu doraźnym.
Leki stosowane w terapii migreny, których jest bardzo wiele należą do różnych grup. Skuteczność leków jest bardzo indywidualna, a wybór leku często polega na stosowaniu metody eliminacji i dobraniu najbardziej skutecznego środka.
Najczęściej są to „popularne leki przeciwbólowe”, nie powinno się jednak stosować leków łączonych zawierających kofeinę, kodeinę lub tramadol. Leki te, mimo że są skuteczne i ból głowy szybko ustępuje, równie szybko powodują przejście migreny w postać przewlekłą.
Coraz większą popularność w leczeniu migreny epizodycznej zyskują tryptany. Tryptany są skuteczne w hamowaniu nie tylko bólu, ale też i objawów towarzyszących jak nadwrażliwość na światło i hałas. Uważa się, że nie należy przyjmować więcej niż 1 tabletkę tryptanów w ciągu doby i nie więcej niż 8 tabletek w ciągu miesiąca.
Jeśli migrena epizodyczna jest częsta, należy myśleć o leczeniu profilaktycznym.
Do leczenia profilaktycznego najczęściej stosuje się niektóre leki przeciwdepresyjne, niektóre leki przeciwpadaczkowe, blokery kanału wapniowego, beta adrenolityki. Warunkiem powodzenia terapii jest stosowanie tych leków odpowiednio długo i w odpowiednio dużych dawkach.
Nowoczesnym i bezpiecznym sposobem leczenia migreny przewlekłej jest leczenie toksyną botulinową. Na świecie stosowana od kilkunastu lat, w Polsce od kilku.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy