Dlaczego mam ten dyskomfort w głowie?

Witam,od 2 miesięcy mam problem z bólem głowy tzn może nie tyle ból co pewien dyskomfort,czAsem bolą mnie skronie jedna lub druga,czasem mam wrażenie jakbym miała coś ciężkiego na głowie,czasem ból z góry głowy promieniuje do skroni,byłam u neurologa stwierdził ze to napięciowe bóle głowy,badania krwi i ob mam w normie,czy to możliwe ze napięciowe bóle głowy trzymają tak długo ?ten dyskomfort jest uciążliwy,bo pojawia się codziennie,nie ma wpływu na to czy siedzę czh coś robię.noe biorę tabletek żadnych bo nie jest to silny ból.zastanawiam się czy nie wykonać na własna rękę tk głowy :(
KOBIETA, 28 LAT około miesiąca temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

napięciowy ból głowy to często występująca dolegliwość. Ból ten narasta powoli i – z przerwami – może się utrzymywać nawet kilka miesięcy. Jego natężenie opisywane jest jako łagodne bądź umiarkowane, a dolegliwości obejmują zazwyczaj całą głowę, skronie lub potylicę.

Diagnozowanie najczęściej polega na przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego. Tylko w niektórych przypadkach lekarz zaleca wykonanie tomografii komputerowej bądź rezonansu magnetycznego. Większość przypadków nie wymaga bowiem diagnostyki obrazowej, ponieważ napięciowe bóle głowy zaliczane są do pierwotnych, a ich przyczyną nie jest patologia układu nerwowego, a m.in. stres, przemęczenie bądź napięcie mięśniowe.

Warto jednak porozmawiać o tym z lekarzem, gdyż w Pańskim przypadku ból utrzymuje się nieprzerwanie od 2 miesięcy, a więc niedługo przybierze charakter przewlekły.

Leczenie napięciowego bólu głowy nie musi polegać na farmakoterapii. Ulgę mogą przynieść techniki relaksacyjne, masaże, gorące kąpiele, akupunktura lub zmiana diety.

Dodatkowe informacje znaleźć można pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty