Kłujący ból głowy w jednym miejscu - co to może oznaczać?

Witam mam 15 lat i od dwóch miesięcy mam kłujący ból przy czubku głowy po prawej stornie czaszki. Boje się że to jakaś choroba a boje się  prześwietlenia. Mam spuchnięte węzły chłonne pod prawym uchem. Miałam również problem z zatokami (brałam leki). I jest jeszcze cos co mnie niepokoi gdy mocniej nacisnę na czaszkę to dość mocno boli mnie głowa po prawej stronie w okolicach tego klującego bólu. Proszę o radę bo bardzo się  denerwuje. Nie wiem czy o swoich dolegliwościach mówić rodzicom. Mama bardzo wszystko przeżywa i zaraz wysłałaby mnie na prześwietlenie. Obawiam się wyniku. Jakie mogą być przyczyny kłującego bólu głowy? Proszę o odpowiedź.  z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisany przez Ciebie ból głowy nie jest na tyle charakterystyczny, by mógł świadczyć o konkretnej jednostce chorobowej. Może być wynikiem zarówno tzw. zespołu pierwotnego kłującego bólu głowy, chorób neurologicznych, naczyniowych czy zaburzeń o charakterze napięciowym wzmaganych przez stres.

By dokładnie zdiagnozować i zweryfikować jego przyczynę konieczna jest konsultacja neurologiczna. Specjalista zbierze wywiad, dokładnie Cię zbada oraz zleci ewentualne badania dodatkowe w postaci zdjęcia rtg czy tomografii komputerowej. Pamiętaj jednak, że badania te nie niosą za sobą żadnych nieprzyjemnych wrażeń - nie powinnaś się zatem ich bać.