Kłujące, uciskowe bóle głowy od 9. miesięcy

Od 9 miesięcy mam bóle głowy.Czasami aż nie mogę wytrzymać z bólu.Są kłujące,uciskowe,mam wtedy ciepłą głowę,czasami ból pulsuje.Jest w różnych częściach głowy.Później ból rozlewa się po całej głowie.Także napadowe skoki ciśnienia do 150/100,tachykardia.Dodam,że mam kifozę piersiową.Robiłam TK bez kontastu,badanie krwi,moczu,dno oka,EEG głowy,EKG serca,widziało mnie trzech neurologów.W porządku.Nikt nie wie co mi jest.Czy wykonać rezonans głowy?Boję się,że mam tętniaka.

Bóle głowy dzielimy na pierwotne i wtórne. Większośc bólów głowy to bóle pierwotne czyli takie, których przyczyny nie można znaleźc.
W diagnostyce i leczeniu bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja, charakter, pora występowania, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Inaczej leczy się ból napięciowy, inaczej migrenę, inaczej neuralgię itd itd....
MRi jest badaniem wskazanym w diagnostyce bólów głowy, pozwala wykluczyc organiczne zmiany OUN będące przyczyną bólu głowy, badanie angio- MRi wyklucza zmiany naczyniowe w obrebie naczyń mózgowych, czasami wskazane jest wykonanie badania MRI kr szyjnego. Diagnostykę powinien dobrac lekarz.